5 jednoduchých nápadů, jak opticky zvětšit pokoj


Téměř pravidlem je, že malé pokoje skončí nevyužívané a zaskládané věcmi, které je vám už roky líto vyhodit. Při mnoha situacích, například po narození dítěte, můžete získat motivaci pokoj aktivně využívat. Dalším běžným problémem jsou malé jizby pro ty, kteří si koupí nebo pronajmou malý byt. Jak takové místo trochu zútulnit?

šedé židle

Pusťte dovnitř světlo
Místo prosvícené sluncem nám podvědomě připadá vzdušnější, větší. Toho můžete hravě využít. Prvním krokem je nezatemňovat okna žaluziemi. Pokud jste se svým bydlením teprve ve fázi stavby, je dobré naprojektovat obzvláště menší místnosti tak, aby měly vhodnou orientaci a dostatečně velká okna k tomu, aby sem mohlo proudit maximum světla.

Světlé stěny a tapety
Tento trik funguje na stejném principu jako první jmenovaný. Vhodná barva stěny může sama o sobě působit opticky zvětšujícím dojmem. Zároveň mají světle vymalované zdi tendence světlo více odrážet než pohlcovat, na rozdíl od barev tmavých, které jej pohlcují. Odrazností stěn tedy získáte více jasu v pokoji i reálně.
odraz v zrcadle

Vhodná volba nábytku
Do stísněných místností je dobré umístit nábytku méně, zato ale sáhnout po praktičtějších kusech. Skvěle využít můžete nabídku multifunkčního vybavení. Zároveň nezaplňujte pokoj nejrůznějšími ozdobnými a uměleckými předměty, případně rostlinami, nebo jejich množství alespoň omezte na minimum.

Zrcadla výhodou
Umístěním velkých zrcadel vytvoříte optickou iluzi prostoru mnohem většího. Přidaná hodnota tohoto tipu tkví i v tom, že pokud zrcadlo lokalizujete vhodně vůči oknu, může odrážet jím proudící světlo, a prostor se ještě zvětší.

Uklízejte
Nejjednodušší tip, který může být v mnoha situacích nejefektivnější. Zbavte se nepoužívaných věcí, a co nejvíce předmětů se snažte držet uskladněných ve skříních, šuplících, nebo na poličkách. Hromady papírů nebo knih na stole, či dokonce na zemi, dokážou rychle vytvořit dojem stísněnosti i ve větších místnostech, natož v těch malých.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup