Ekonomika v automobilovém průmyslu

Hledání možností úsporných řešení v dopravě je velmi aktuálním tématem v dnešní době. Zajímavou možností je využít stlačeného zemního plynu CNG pro pohon automobilů, a jehož obliba v posledních letech neustále roste. Celosvětově je stlačený zemní plyn CNG nejvíce využívaná alternativní pohonná hmota pro osobní vozy a jezdí na něj již více než 25 miliónů aut.
závodní auto motor
· Využití stlačeného zemního plynu pro pohon automobilů ve formě CNG je v současné době technologicky plně připravená a fungující plnohodnotná alternativa pro pohon motorů v dopravě.
· Plynová auta jsou dvoupalivová, což znamená, dojde-li někde náhodou během cesty plyn, auto jede bez jakýchkoliv problémů dál na benzín.
· Patrně nejvíce viditelnou výhodou vozidel poháněných stlačeným zemním plynem CNG jsou jejich nízké provozní náklady, které jsou oproti tradičním pohonným hmotám přibližně poloviční. Na plyn jezdíte rámcově za korunu na kilometr, přičemž není žádný kvalitativní rozdíl ve srovnání s jízdou na tradiční pohonné hmoty.
· Dalším pozitivním faktorem je, že vozidla poháněná stlačeným zemním plynem CNG jsou šetrná k životnímu prostředí.
· Tankování stlačeným zemním plynem je časově zhruba stejně náročné jako tankování například benzínu nebo nafty a je i stejně jednoduché.
· V České republice je nyní více než 170 veřejných plnících CNG stanic a maximální vzdálenost mezi nimi je 200 km, přičemž minimální dojezd vozidel na stlačený zemní plyn tuto vzdálenost dalece překračuje. V samotné Praze je aktuálně 22 veřejných plnících CNG stanic.
víčko palivové nádrže
Iniciativa Pražské teplárenské

– Počet CNG stanic stále roste díky například Pražské plynárenské, která má ve stádiu konečné přípravy výstavbu dalších, které během několika málo měsíců bude uvádět do provozu.
– Pražská plynárenské se o rozvoj využití stlačeného zemního plynu v dopravě dlouhodobě zasazuje. Staví a provozuje plnící stanice CNG, aby si řidiči mohli přijít natankovat CNG.
– Pro úplnost je třeba uvést, že tato vozidla jsou sériově vyráběné modely světových automobilek a nejedná se tedy o žádné tzv. „přestavby“ ale o motor přímo vyrobený pro spalování CNG.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup