I starší linka může být krásná!


Kuchyně bývají ve většině rodin obvykle tou nejvíce „frekventovanou“ místností v bytě. Pobýváme zde při vaření, stolování, různých domácích činnostech i s některými návštěvami. Měla by tedy vypadat k světu. Nejvíc je vidět kuchyňská linka, která by měla být praktická, ale zároveň také hezká. Jak můžeme zařídit, aby i starší kuchyňská linka vypadala „k světu“. Čím ji oživit, vylepšit? S šikovnými pomocníky to jistě zvládneme. Můžeme zkusit například novou barvu nebo tapetu na skříňky, nové osvětlení či podsvícení LED pásky, novou pracovní desku nebo nový dřez a baterii. Výsledek může pak vypadat překvapivě hezky!

hnědá linka s mramorovou deskou a bodovým osvětlením

Nový „kabát“

Dnešní široká nabídka barev i tapet v obchodech umožňuje každému vybrat si podle vlastního vkusu. Musíme jen dát pozor, aby zvolené materiály byly vhodné pro místo, kde se pracuje s vodou a potravinami. Musí být zdravotně nezávadné a omyvatelné! Prostor nad pracovní deskou lze samozřejmě také proměnit. Třeba pomocí nových obkladaček nebo tapety. Hezky vypadá v tomto místě také některá vhodně zvolená foto tapeta. Dále můžeme opatřit nové modernější úchytky na dvířka a šuplíky.

 

Nová pracovní deska

Pokud jsme trochu zruční, zvládneme demontáž staré a instalaci nové pracovní desky i bez profesionální pomoci. Nejdůležitější je přesné měření! Hlavně v případě řezání otvoru na dřez! Některé materiály desek již totiž nelze už dodatečně upravit, a tak případná chyba může vyjít dost draho. Například pokud volíme desku z kamene, keramiky či skla.

bílá kuchyňská linka s kamenným obkladem nad pracovní deskou

Nový dřez a nová baterie

U těchto prvků je měření neméně důležité. V případě baterie jde o správnou délku jejího ramene, u dřezu o jeho šířku. Určitě by neměl být širší, než je skříňka pod ním!

 

Nové světlo

Při práci v kuchyni musíme dobře vidět. Jinak hrozí i různá zranění (řezná, bodná, popálení či opaření)! Pracovní plochu rozzáříme pomocí nové světelné lišty nebo bodových světel. Vhodnou volbou je LED osvětlení, které lze jednoduše instalovat i do starších konstrukcí kuchyňských linek. Velmi dekorativní osvícení skříněk zase můžeme vykouzlit pomocí LED pásků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup