Jak upravit zahradu pro letní radovánky?

Zakládat nebo renovovat zahradu může být výzva i zábava v jednom. Chcete zahradu využívat k pěstování chutné zeleniny a ovoce, k odpočinku nebo jako ráj pro děti? Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu využití nebo jich hned několik zkombinujete, vždy nezapomeňte plánovat s láskou a rozmyslem.

dívka na zahradě

V mnoha případech začínáme úplně od začátku a tak může být občas problém představit si výslednou zahradu našich snů. Možností je tolik, proto je dobré vše promyslet a neuspěchat, tak aby výsledný efekt z naší zahrady byl podle představ. Vymyslet a rozmyslet celkovou koncepci nemusí být vždy snadné, místo na sezení, pergola nebo jenom dřevěná zástěna https://www.pergoly-trutnov.cz/drevene-zasteny, jezírko či bazén, trávník, okrasné dřeviny a keře, pískoviště a prostor na hraní či zeleninová zahrádka, kde budete pěstovat společně čerstvou zeleninu. Možností pro využití zahrady je tolik, není divu, že jejich realizování vám může vytvořit na čele pár vrásek.

 

V případě, kdy už skutečně nebudete vědět, jak ze šlamastiky ven, vezměte na pomoc čtverečkovaný papír a vše si dle měřítka rozvrhněte. Plánek může sloužit jako detailní zmenšenina vaší vysněné zahrady i s tím nejmenším detailem. Výsledný návrh prodiskutujte s celou rodinou, nechte se inspirovat jejich návrhy a připomínkami a nic nenechte náhodě. Krom estetického hlediska, je důležité věnovat pozornost i praktičnost, budoucí náročnost péče o zahradu atd.

 

Téměř bezúdržbový travnatý koberec

údržba trávníku

Dokonalá zahrada se neobejde bez stále upraveného anglického trávníku. Jenže jeho údržba bývá časově náročná a tak není určen pro každého. I neupravovaný, čistě zastřižený trávník s nějakým tím plevelem v podobě pampelišky nebo sedmikrásky nevypadá zle. Správně založené záhony s trvalkami mohou v mnoha případech poskytovat větší pastvu pro oko než zelená poušť.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup