Jaké zábradlí se hodí pro balkony a terasy? Vybírejte chytře! 

Balkon je mnohdy pro obyvatele panelových domů tou jedinou možností, jak si moci posedět na čerstvém vzduchu a současně se kochat výhledem. 

Jaké zábradlí se hodí pro balkony a terasy? Vybírejte chytře! 

Pokud bydlíme v panelovém domě, je balkon tím jediným místem, kde si můžeme pobýt na čerstvém vzduchu. Chceme se současně také kochat výhledem a samozřejmě zde chceme mít i praktický prostor například pro věšení prádla. Balkony jsou pro nás důležité, jejich nedílnou součástí je i zábradlí. To by mělo splňovat hned několik funkcí. Zábradlí musí být z bezpečnostního hlediska dostatečně pevné a samozřejmě i vysoké, zároveň by nám ale nemělo bránit v již zmíněném výhledu. Jak se to dá vyřešit? 

pexels-photo-3277932

Aby bylo vidět 

Zábradlí na balkon https://www.kmkdesign.cz/zabradli-balkonova-terasova musí splňovat všechny bezpečnostní parametry, musí být dostatečně vysoké tak, aby zabránilo případnému přepadení ven, což je důležité zejména, pokud máme děti. Ideální výška zábradlí by však měla být i nastavena tak, abychom přes něj pěkně viděli ven, když si na balkoně sedneme. Dá se to velmi dobře zkombinovat, a proto nemusíte mít strach, že na úkor bezpečnosti se na balkoně nebudete cítit komfortně. Na první pohled by zábradlí mělo plnit i funkci estetickou, líbit by se mělo vám, ale i kolemjdoucím. Ti lidé, co jdou okolo, totiž balkon vidí jen zvenčí, proto i na tomto prvním dojmu záleží. 

A co soukromí? 

I když my chceme z balkonu vidět dobře ven, nepřejeme si naopak, aby bylo ohroženo naše soukromí právě kvůli kolemjdoucím z ulice, kteří si balkonu všimnou. Nikdo nechceme, aby nás někdo cizí pozoroval, soukromí je tedy také důležité. To může zajistit dostatečně vysoké zábradlí s výplní, která sice propustí světlo, ale nebude zcela průhledná. I světlo totiž na svůj balkon chceme pustit. 

pexels-photo-1230665

Co se týče materiálů, je hliník tím nejlepším. O zábradlí z hliníku se nebudete muset nikterak starat, je bezúdržbové, odolné a má i dlouhou životnost, což jistě také oceníte. Hliník je spolehlivý a odolný materiál, který odolává okolním vlivům, vlivům počasí ale i mechanickému poškození. Pokud to jde, vyhněte se pozinkovanému zábradlí, které naopak velmi rychle podléhá opotřebení. Dražší variantou, i když esteticky velmi pěknou, je skleněné zábradlí. 

Hodně jsou k vidění i celkově vyzděné balkóny, jde o levnou variantu, ale ne příliš praktickou. Vyzděné balkóny navíc působí hodně mohutně a nevzhledně. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup