Jsou děti v moderní společnosti horší, než dříve

Když pátráme ve svých vzpomínkách z oněch dob, často si pamatujeme hezké věci z dětství, jak vše bylo bezstarostné a pokud jsme ještě nebyli na světě, máme mnoho fotografií. Na první pohled to vypadá, že všechny děti byly vychované, hráli si venku, byly na sebe hodné. Bylo to ale tenkrát skutečně tak skvělé?
Děti ve škole
Děti bývaly hodné
Ano, dříve měli děti sice větší respekt z autorit, byly k tomu tenkrát více vedeny přísnější výchovou. Ovšem, i v Babičce, která představuje idealizovaný obraz venkova, si Barunka stěžuje na zlobení svých spolužáků za zády učitele a je naivní myslet si, že ve škole neexistovala šikana. Právě naopak, to, jak se nyní mluví o šikaně, může být důsledkem toho, že v moderní době se tento problém řeší, což je jedině plusem pro dnešní dobu.
Dvě děti
Děti bývaly chytřejší
Co je však s největší pravděpodobností opravdu horší, je situace ve vzdělávání. Školský systém dříve nebyl tak obsáhlý. Dnes jsou třídy poloprázdné a při snaze je zaplnit, berou každého, takže se děti nemusejí příliš snažit. Bohužel, tyto děti také jednou vystudují a někteří z nich také půjdou učit, přestože vědomosti některých z nich nemusí být na tuto úlohu dostačující. To je ten hlavní důvod, proč mnoho starších učitelů ve školství pozoruje stále méně a méně inteligentní děti. Ovšem za to, že se úroveň výuky snižuje asi těžko můžeme vinit mladou generaci.
Holčička u počítače
Děti mívaly lepší zábavu
Ano, a jsme zase u počítačů. Pochopitelně, že když dříve nebyly, tak na nich nemohli mladí trávit čas. Myslet si ale se místo toho věnovali čtení smysluplné literatury a zdravě sportovali? Je pravdou, že dnes by rodiče měli vést své potomky více ke sportu než dříve, kdy byl do určité míry samozřejmostí. Ale myslet si, že například střílení prakem či podobné rošťárny jsou výrazně lepší než prosezení pár hodin denně u PC? Vždyť pod správným vedením, může být i to prospěšné, bez práce se základními programy se člověk v dnešní době téměř neobejde. Strategické a naučné hry navíc můžou přispívat k rozvoji myšlení a pokud je dítě chytré, na internetu se může dočíst mnoho zajímavých informací a co víc, naučit se je třídit na pravdivé a falešné, což je v dnešní době velice důležité.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup