Koktejly a smoothies, kam se podíváš

Koktejly
Tento nápoj vzniká z několika různých surovin. Nejčastěji je připravují barmani, kteří k výrobě používají tzv. šejkr, což je nádoba o trošku větší než sklenice. Na okrasu pak hotové koktejly ozdobují citróny či pomeranči. Kdo by je neměl rád? Mezi nejoblíbenější koktejly u nás patří například Bloody Mary, Cuba Libre, Piña Colada či Sex on the beach. To jsou samozřejmě ty alkoholické. Co se týká těch nealkoholických, tak mezi ně se řadí nejčastěji ty, které jsou vyrobeny převážně z mléka. Bývají dochuceny nejčastěji vanilkou, kakaem, kávou apod. Dají se v pohodě vyrobit i doma, pokud ovšem máme mixér a běžně je lze zakoupit v cukrárnách nebo mléčných barech.

koktejl

Smoothie
Jedná se o mixovaný nápoj, který je tvořen hlavně ovocem či zeleninou, které jsou kombinované s vodou, ledem, jogurty a například medem.
Jeho historie sahá do 20. století, konkrétně do USA. Dříve se dělaly například z banánů či jahod a teprve později se začaly přidávat borůvky, maliny, ostružiny apod. Začalo být velmi oblíbené a v dnešní době najdete jen málo výjimek, které smoothie ještě neokusili. Nejvíce jej ovlivnily 60. léta, kdy se lidé začali zajímat o zdravou výživu.

smothie

Co se týká výroby, tak ta je velmi jednoduchá. Můžete použít buď jeden nebo více druhů ovoce či zeleniny. Můžete si vyrobit i tzv. milkshake a to díky tomu, že přidáte například jogurt nebo mléko.
Smoothie je velmi oblíbené hlavně u veganů, kteří mají rádi pouze čistě ovocné nebo zeleninové produkty. Spoustu lidí si do něj ještě dává chia semínka nebo nepražené kakao.

drink

Zajímavostí je, že na trhu existuje speciální mixér, který je určen pouze pro přípravu smoothie. Ale nebojte se. K této pochoutce vám postačí i obyčejný mixér.
Pokud byste se rádi dozvěděli ještě více informací, pak neváhejte navštívit následující odkaz .


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup