Lednicko-valtický areál je znovuobjeveným pokladem naší země

Břeclavská oblast táhnoucí se podél státní hranice s Rakouskem je od roku 1996 chráněnou lokalitou zaštítěnou organizací UNESCO. Město Lednice, které se zde nachází, patří do biosférické rezervace Dolní Morava, která by se měla připojit k CHKO Pálava.
dozrávající hrozny ve vinohradu
Město Lednice a její okolí nabízí návštěvníkům tolik možností, kde dobře strávit čas, že si vybere úplně každý. Pro milovníky historie stojí za zmínku zámek Lednice, který je v provozu i v zimních měsících. Při jeho návštěvě se vyplatí udělat i zastávku v nedalekém vytápěném skleníku, plném impozantních rostlin. Zámecká jízdárna patří k nejzachovalejším prostorám areálu a k vidění je zde maketa lednického hřebce vyšlechtěného na panství rodem Lichtenštejnů. Bohužel s příchodem komunistické správy byl chov zrušen. Za zmínku stojí i možnost návštěvy menších zámeckých sídel a zřícenin v okolí, vyhlídkové věže či lázeňského areálu.
Pro sportovce místo nabízí propracovanou síť cyklostezek a tras pro pěší turisty. Skupiny přátel nebo spolupracovníků si můžou zadovádět při paintballu, nebo zkusit únikovou hru.
S příchodem teplého počasí začínají vyhlídkové plavby po Dyji, kde se cestujícím naskytne překrásný výhled na okolní krajinu. Milovníky přírody určitě přiláká i obora, kterou současný majitel na základě dochovaných map buduje do podoby, kterou měla v 17.-18. století. Kromě tůní a jezírek se zde nachází jeleni, daňci, srny i divočáci. Velice zajímavá je i výsadba mnoha stromů, obzvláště starých odrůd ovocných stromů, na které už se zapomnělo. V oboře je i impozantní obelisk, který byl postaven na památku uzavření míru mezi Francií a Rakouskem v roce 1797.
volně žijící zvířata v oboře
Všechny návštěvníky určitě zajímá ubytování lednice a okolí, kde za přívětivé ceny hosté mohou v hotelu obývat standartní, luxusní i rodinné pokoje, využít privátní wellness, vnitřní i zahradní restauraci, venkovní bazén či vinný sklep. Pro skupinové akce je k dispozici několik salónů, s profesionálním zázemím pro rodinné, školní či firemní akce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup