Levná doprava nejen v Olomouci

Cestujete například do Olomouce? V tom případě mám pro vás tipy, jak se snadno a příjemně dopravit kamkoliv budete chtít. Ušetřit se dá i při dovolené a vám to přinese více peněz na suvenýry, nebo na nějaké jiné aktivity.
kostel v Olomouci
            První vás jistě napadne MHD. Olomouc je přehledná a poměrně jednoduchá na orientaci, proto je vše poměrně blízko. Hned u hlavního nádraží vás čeká několik zastávek tramvaje i autobusů. Pokud se zde ubytujete na několik nocí, využívejte vícedenní jízdenky. Na dva dny vás vyjdou nejvýhodněji dvě jednodenní, které nakoupíte najednou, a poté včas aktivujete. Na více dní jsou nejlepší sedmidenní. Pokud jste student, použijte zvýhodněnou jízdenku, díky které ušetříte ještě více. Tramvaje jezdí každou chvíli a zastávek je mnoho. Stačí se podívat na stránku Idosu a vybrat si nejideálnější čas.
            Vyplatí se zde i taxislužba. Existuje hned několik firem nabízejících výhodný tarif po městě. Cena bývá 89 kč a dopravit se můžete kamkoliv po vyznačené mapě. Tyto taxislužby však jezdí po mnoha dalších větších městech, a tudíž stačí jen vědět, které firmě zavoláte. Ušetříte tak poměrně dost, jelikož stačí být za tarifní zónou a věřte, že cena se vyšplhá na ne příliš lákavou cenu.
žluté taxi
            V některých městech si můžete navíc půjčit na ulici přes aplikaci kolo či koloběžku. Stačí mít chytrý telefon a zjistit si postup. Poté dojedete na vámi zvolené místo a zde svůj prostředek necháte. Navíc tak uděláte něco pro své zdraví, které vám za to později poděkuje.
            Nejlevnější a zároveň nejzdravějším, a pokud nejste hloupí, tak i nejbezpečnějším způsobem je chůze. V Olomouci, jak jsem již zmínila, se dobře zorientujete a vše, co potřebujete, je blízko. Samozřejmě je třeba dodržovat semafory, přecházet přes přechod  dávat pozor na auta, ne vždy se najdou zrovna vzorní řidiči. Navíc se tak můžete jít projít i do krásného parku, kde najdete například i pávi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup