Naše vozy se dají snadno kontrolovat

Když se řekne, že vozidlo je sledované, tak to může skutečně vyvolat mnoho různých pocitů a dojmů zároveň. Jedni se bojí, že teď nemohou dělat nic na černo, aby nepřišli o práci, což dříve nebylo nic nenormálního. Udělat malou službičku pro někoho na náklady zaměstnavatele. Druzí zase si připadají jak pod drobnohledem a to se jim nelíbí, protože jsou příliš hlídaní. Jenomže na druhou stranu je zde zaměstnavatel a především majitel vozového parku.

satelitní sledování

Ten nejen poskytuje pracovní příležitosti lidem, ale také se musí o svůj majetek řádně starat a to není vše. Jeho práce je spojena s kopicí zakázek, objednávek, různými výkazy a dokládáním další dokumentace, která se týče nejen práce, ale právě samotných vozidel. Pro toho je skutečně satelitní sledování vozidel jedinou a skvělou pomocí. Pravdou je, že tento systém dokáže odhalit nejen černou jízdu, ale mnohem více podstatných úniků.

Monitoring vozidel poskytuje základní informace:

  • Přesné informace o pohybu vozidla, případně jeho dlouhého stání.
  • Spotřebu paliva, zároveň odhalí i nehospodárnou jízdu řidiče.
  • Posoudí a zaznamená úniky paliva, což se může dít pouze ze dvou důvodů. Buď poruchou, nebo špatnou součástkou, která zapříčiní samovolný únik nebo zkrátka nezákonné obohacení, což je jasná krádež.
  • Odcizení vozidla nebo poškození nějaké části.
  • Skvěle vyhotoví knihu jízd, která je skutečným utrpením.

sledování
Pro majitele vozového parku je to ovšem skutečná úleva a to ještě když se vede evidence, kdy končí technická kontrola a případně se ještě upozorní na nějaké nesrovnalosti po technické stránce. Díky tomu si firmy takovou službu rády dopřejí. Není divu, sledovat svůj vozový park není problém z domova ze svého počítače. Poté je samozřejmě více času na jiné projekty. Případně čas, který by se strávil kontrolou vozů, lze věnovat svým nejbližším, kteří si ho skutečně zaslouží.