Nový příbytek pro bezdomovce – přenosný stan

Kvůli vlnám bezdomovců, kteří se začali množit v Jižní Kalifornii, se rozhodla partička studentů z místní univerzity zkonstruovat stan, který by těmto lidem mohl ulehčit život na ulici, hlavně díky jeho doplňkům. Jako první se stan ukázal v neziskové organizaci DIY Girls (organizace zaměřující se na zvýšení zájmu dívek o techniku), kde dosáhla pro svůj projekt dostatečných podkladů. Dále jej představila jej na Konferenci mladých vynálezců (MIT) a sklidila velký úspěch. A není se čemu divit. Brzy by se mohl objevit jako běžná výbava každého bezdomovce.
žebrající muž

Co ve stanu můžeme najít a čím je tak speciální?

Stan je kompletně přenosný. Můžeme jej poskládat jako batoh a nosit na zádech, vozit jako cestovní tašku anebo jej uložit na jakékoliv jiné místo. V interiéru můžeme najít světla, dva USB porty včetně mikro USB. Ptáme se, k čemu jim budou USB porty a světla, když nemají elektřinu? V tomhle spočívá hlavní kouzlo stanu. Jeho potah je vyroben ze speciální látky, která pracuje na způsob solárních panelů, a tím dodává celému stanu energii.
Jeden z dech beroucích faktů o celém projektu je ten, že ani jedna z dívek nemělá žádnou inženýrskou přípravu a ani to jim nebránilo v tom, aby něco podobného postavily. Jejich prvotní záměry směřovaly výhradně k technikám čištění vod, čím by pomohly každému z nás, ale nakonec se rozhodly, že vyřeší nedostatek soukromí a přístřeší, který mezi bezdomovci panoval. Další velké plus je zakotveno ve výrobě, která není nějak obzvláště nákladná a v podstatě jednoduchá.
stan v dešti
Momentálně se do světa rozšířilo pouze pár prototypů tohohle stanu, ale myslíme si, že nebude trvat vůbec dlouhou dobu, než se projekt dostane mezi velké světové investory a pomůže tak miliónům bezdomovců po celém světě. Do té doby budeme držet palce a doufat, že to není naposledy, co o nadaných studentech slyšíme.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup