Problémy dnešní výchovy dětí

Znáte tu situaci, kdy ráno cestujete přeplněným MHD do práce a cestu vám zpříjemňuje křik a vztek panovačného dítěte, který volí cestu odporu k tomu, aby dosáhl toho, co chce. Novodobí rodiče bohužel často zaujímají postoj nezasahovat do vývoje osobnosti a tak dětem tyto scény trpí a podléhají jejich nátlaku. Potomci si rychle uvědomí, že toto je cesta úspěchu a postačí jim pouze ztropit hysterickou scénu a mají vše, po čem jejich srdce touží.otec a syn.jpg
Take Home Nanny – Emma Jenner
Na americkém kontinentu tento problém vygradoval do neúnosné míry a tak se těší velké úspěšnosti reality show, ve které se chůva Emma Jenner zabývá převýchovou nezvladatelných dětí. Expertka vypichuje slabé stránky dnešní výchovy mládeže, která často rodičům přerůstá přes hlavu.
Dříve byla výchova dětí komunitní záležitostí – například na vesnici se přeci každý angažoval a při neadekvátních projevech chování zasáhli prarodiče anebo soused. Mnohdy postačil pouze přísný pohled. Nešvarem dnešní doby je ale tzv. kult dítěte, kdy se z nich stávají nedotknutelní  a nikdo nemá zájem motat se do cizích záležitostí. Bohužel už ani učitelé nejsou autoritou, protože se musí potýkat s kritikou nadměrně chránících rodičů.dítě smutek.jpg
Výchova je ovlivněna rodiči, kteří si myslí, že omlouvat a přehlížet dětské chyby a omyly vede k budování zdravého sebevědomí. To je ale velký omyl, malé dítě nemá schopnost rozeznat dobro od zla, od toho tu má maminku nebo tatínka, kteří je musí navést na správný směr.
Jedním z největších problémů dnešní doby je dostupnost technologie pro nejmladší. Ti neznají nudu a nejsou schopni vymyslet si program bez tabletu nebo telefonu. To vede ke snižování kreativity, mizí také dětské sny a fantazie. Tento fakt je ale 100 % chybou rodičů, kteří raději potomkovi vrazí do ruky telefon, než aby se mu aktivně věnovali a využili společný čas ke kreslení nebo čtení knih.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup