Proč lidé věří ve zlatá čísla

Už od počátku věků se lidé snažili dát smysl zdánlivě náhodným událostem kolem sebe a přijít na zákonitosti, které jsou s nimi spojeny. To jim totiž dá možnost následně předpovídat, kdy tyto události nastanou.hromada různobarevných číslic
 
Příkladem mohou být bouře, zatmění Slunce a další neperiodické úkazy. Dnes samozřejmě víme, co za naprostou většinou z nich stojí, a ve většině případů je dokážeme i predikovat dopředu. Výjimku tvoří meteorologické jevy, neboť počasí se neustále mění. I u těch však víme, co je způsobuje a dokážeme je předvídat, ač zdaleka ne na takovou dobu dopředu.
 
Tehdy však lidé neměli vědecké přístroje, které máme nyní, ani takové porozumění fyzikálním zákonům. Jistě, věděli, že když něco spadne, spadne to dolů. Avšak rozhodně nedokázali vypočítat, jakou to bude mít v kterémkoliv okamžiku rychlost ani jakou silou daný předmět dopadne.
 
Přesto pro ně bylo důležité alespoň se pokusit o tyto předpovědi. Proto se snažili dívat se po znameních, která těmto událostem předcházela, případně hledat číselné souvislosti. Tak vznikal astronomie, numerologie a mnohé její odnože.
 
Astrologie je víra, že postavení hvězd a planet na obloze má vliv na náš život, stejně jako jejich postavení v době našeho narození. Je to základ veškerých horoskopů, neboť lidé, kteří se narodili v podobném postavení hvězd, musí dle této logiky mít podobný osud.
 
Numerologie zase spoléhá na zlatá čísla, což je v tomto případě přesný čas narození, ideálně na sekundu. Z toho se prý dá předpovědět, jaký bude mít daný člověk osud a jakou cestou se bude jeho život ubírat.řada čísel
 
Co je zajímavé je fakt, že na tyto věci a mnoho dalších věří lidé ještě dnes. Jeden by řekl, že s rozvojem věd jako je fyzika a jiné, stejně jako technologií, bude příznivců těchto starých praktik ubývat, neboť vše bude mít naprosto jasné, logické vysvětlení.
 
Tak tomu však není. Je to proto, že někteří lidé nechtějí věřit, že vše, co se jim děje, je v podstatě pouze dílem náhody. Ale tak to je. Smiřte se s tím.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup