Rozdíly mezi registrovaným partnerstvím a manželstvím

Ve společnosti stále převládají osoby, které nevidí žádný rozdíl na změně legislativy ohledně manželství pro všechny. Homosexuální páry již mnoho let dychtí po uzavření sňatku manželského, tedy usilují o právech, které mají všichni heterosexuálové. Z celého srdce je mi líto, že ve společnosti jsou stále osoby, které jsou natolik zaslepené nastaveným standardem, že naprosto ignorují a neuznávají fakt, že láska má být pro všechny, a to bez ohledu na orientaci. V současné době gayové a lesby mohou vstoupit pouze do registrovaného partnerství, které se naprosto liší o manželského svazku. Co vše by LGBT skupina získala, kdyby v České republice bylo možno, že s muž může vzít jiného muže, nebo žena ženu? To se dozvíte zde!
 dva stormtroopeři

Oficiální záležitost

Manželský sňatek se uzavírá se vší parádou – svatbou, bohatou hostinou a v přítomnosti mnoha lidí, na kterých vám záleží. Zkrátka se jedná o grandiózní záležitost. Pokud jde o uzavření registrovaného partnerství, zde žádnou oslavu nehledejte. Takové partnerství se uzavírá na úřadě a jde v podstatě jen o oficiální záležitost. Podobně jako, když si registrujete auto. Žádná paráda. Žádná slavnost. Pouze potvrzení. Rovněž na tuto akci ani nezískáte volno v práci.
 stíny dvou mužů

Žádné společné jmění

Registrovaní partneři nemají žádné společné jmění. Laicky řečeno, každý jede na sebe. Nemají bydlení, co je napsané na oba jedince, nemají psaný jejich dopravní prostředek na oba. Každý jede sólo. Zatímco v případě manželství je to přesně naopak.
 

Vdovský důchod? Ani náhodou!

Jedná se o trochu morbidní bod, nicméně pokud partner zemře, jeho přítel nebo její přítelkyně nemá nárok na vdovský důchod, tedy extra peníze. Je to jakoby s jeho partnerem ani nebyl.
 

Dětská ratolest

Nejdůležitější položka na tomto seznamu, proč by mělo být povoleno LGBT vstoupit do svazku manželského – děti. V případě registrovaného partnerství nelze adoptovat potomka svého partnera v případě jeho/jejího nečekaného skonání. Pokud náhle partner zemře, dítě bude posláno do dětského domova nebo rovnou pěstounům. Bude naprosto irelevantní, že vás dítě uznává jako svou rodinu. V tomto typu spojení na tento fakt stát příliš nepřihlíží.
 
Pokud dva partneři zatouží po tom založit si rodinu, možnosti k jejímu vytvoření jsou rovněž vysoce omezené. Páry stejného pohlavní si nemohou adoptovat dítě z dětského domova, protože nemají pravomoci jako mají heterosexuálové.
 
Nebuďte omezenci a nežijte pouze minulostí. Je rok 2019, 21. století. Vážně nechcete udělat změnu? Opravdu toužíte odpírat všem lidem lásku a je jedno, jestli jsou stejného pohlaví? Jaké následky to pro vás bude mít, jestli se gayové a lesby budou moci vzít? Naruší to stabilitu společnosti? Naruší to historii? Je to proti přírodě? Ale kdepak… V přírodě existuje mnoho zvířat a druhů, kteří se mají rádi i přesto, že nemají vagínu nebo penis. Zamyslete se!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup