Ušetřete nákupem zboží z Číny

S rozvojem internetu se stalo snazším nakupovat zboží na internetu ze vzdálených zemí, jako je Čína. Velké internetové obchody, jako například AliExpress a GearBest, jsou velmi populární i v našich končinách. Nejlepší jsou pro nákup zboží v hodnotě do několika set korun. Na to totiž poskytují dopravu zdarma a zároveň se na ně nevztahuje clo a DPH. Kryty na mobilní telefony a ochranná skla tak můžete zakoupit za nízké ceny a o poštovné se vůbec nemusíte starat. Mnohdy se jedná o stejné výrobky, jaké se u nás v Česku prodávají za několik set korun. Nevýhodou může být dlouhá doba dodání, obvykle okolo jednoho měsíce.
nákup z mobilu
Věci potřebné pro nákup z ciziny
Internetových obchodů poskytujících levné zboží jsou na internetu tisíce, některé z nich mohou ale mít špatný přístup k zákazníkům nebo prodávat nekvalitní zboží. Proto vám doporučuji nakupovat jen na ověřených obchodech. Recenze určitého obchodu si můžete vyhledat na internetu.
K samotnému nákupu budete obvykle potřebovat kreditní kartu s aktivovanými platbami přes internet. Některé obchody také přijímají platbu přes PayPal. Tam, kde to půjde preferujte PayPal, poskytuje totiž ochranu zákazníka v případě poškozeného nebo nefunkčního zboží.
Pokud umíte anglicky, můžete v případě potřeby využít zákaznickou podporu ve většině čínských internetových obchodů. Ta je většinou spolehlivá a nemusíte se tak obávat ztráty peněz, v případě nefunkčního zboží nebo zboží poškozeného při dopravě.
peněženka a lupa
Co se vyplatí nakoupit?
Nejlepší je nakupovat levné věci: kabely, kryty, náramky, oblečení. Dražší věci jsou sice obvykle levnější než u nás v Česku, budete za ně bohužel muset zaplatit dodatečně DPH a clo. Jejich odbavení na naší celnici se může protáhnout na řadu týdnů a často si pro ně budete muset osobně zajet do celního skladu v Praze.
Celkově se tedy zboží z Číny vyplatí nakoupit, pokud chcete výrazně ušetřit a zároveň vámi nakupované zboží nepotřebujete v blízké době.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup