V čem podnikají žen na rodičovské dovolené?

Rodičovská dovolená nemusí být pouze o péči o dítě, jsou totiž i děti, které třeba hodně spí a maminka se může začít nudit. Spousta žen využije právě doby na rodičovské dovolené, aby mohly své koníčky proměnit ve svoji práci, nebo se konečně osamostatnit a stát se nezávislými. V čem nejčastěji ženy začínají podnikat?

nitě do stroje

Šití a další koníčky

Spousta malých firmiček vzniká tak, že má žena nějaký koníček. Šije oblečení na děti, háčkuje čepice, plete svetry, šije krásné hračky nebo třeba peče domácí chleba. Jakmile někoho obdaruje, její umění se roznese a její výrobky začnou být žádané známými. A jak tvoří víc a víc, může si zařídit živnost, protože má najednou hodně práce. A z malého přivýdělku je najednou práce, která ženu reálně uživí a u které zůstane i po rodičovské dovolené.
špendlíky u nití

Přeprodej potřeb pro děti

Spousta maminek se začne živit tím, že pro ostatní maminky či jiné zájemce objednává zboží ze zahraničních eshopů, popřípadě jezdí nakupovat oblečení do zahraničí a poté zde prodává. I tato práce může být dobře výdělečná a může ženu lehce uživit. Často tento buissnes začíná také tím, že maminka prostě objednává věci pro sebe a občas vezme něco známým za cenu poštovného.

Hlídání dětí

Hlídání dětí je častým přivýdělkem maminek na mateřské či rodičovské dovolené, který může lehce zůstat i po ní. Už totiž nějaké dítě doma mají a pohlídat jich více zaráz není problém, často se začíná u dětí kamarádek a známých, jakmile maminka zjistí, že hlídání více dětí zaráz zvládá, může se bez problémů stát profesionální chůvou a živit se vlastně tím, co běžně dělá doma.

A proč vlastně tolik žen začne podnikat? Běžná zaměstnání jsou v naší republice nepříznivá vůči matkám dětí, které potřebují děti odvézt do školky a v určitou dobu je zase vyzvednout. A navíc děti bývají často nemocné a s ošetřováním člena rodiny má spousta zaměstnavatelů problém.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup