Zajímavosti, které byste o automobilech měli vědět

Automobily v jakékoliv formě a podobě patří dnes do našich životů stejně tak jako třeba voda tekoucí z kohoutku nebo televize. Je to prostě standard. Mnoho skeptiků by dokonce řeklo, že je na světě více aut než lidí. To sice není pravda, alespoň zatím ne, ale je faktem, že produkce každým rokem stoupá. Navíc, když chce člověk přejít alespoň trochu frekventovanější ulici, musí si nějakou tu dobu počkat. Pak tedy není divu, že existují i takové názory. Ať tak či onak, auta vždy vzbuzovala, vzbuzují i budou vzbuzovat zájem široké veřejnosti. Mnoho věcí točících se okolo nich je totiž velice zajímavá. Na pár z nich se teď podíváme.
wiesmann gt mf4
–        Jako zakladatele automobilového průmyslu je považován Ford, ale on není vynálezcem auta jako takového. Ovšem vymyslel systém, díky kterému bylo možné produkovat vozidla ve velkém množství. Díky pásové výrobě bylo možné vyrábět do té doby drahé vozy mnohem levněji a tím je zpřístupnit masám. I obyčejní lidé si mohli během relativně krátké doby našetřit na vlastní auto, což bylo do té doby nemyslitelné.
–        V současnosti je volant brán jako klasický ovládací prvek u aut, ale ne vždy tomu tak bylo. První modely se ovládaly jako první typy tanků, pomocí pák. Nejednalo se však o nic komfortního, takže se od tohoto typu ovládání upustilo a přešlo se právě na volant.
červené staré auto
–        Dnes je možné si koupit auto v podstatě v jakékoliv barvě chcete a když ne, není problém prostě vůz přestříkat. Víte ale, která barva je u aut nejoblíbenější? Statisticky se jedná o bílou barvu.
–        Toyota Corolla je nejprodávanějším typem vozu vůbec. Od svého vzniku až do dnešních dnů se jí prodalo neuvěřitelných čtyřicet milionů, což je číslo, které asi už žádný jiný vůz nepřekoná. Corolla je relativně hezké, spolehlivé auto, takže není divu, že si získalo takovou popularitu. Pro navíc hovoří i cena, která je víceméně lidová.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup