Zjistěte, jak levně cestovat po světě

Jestliže uvažujete o cestování po Evropě, pravděpodobně řešíte, zda vyrazit autem nebo letadlem. Pokud chcete opravdu ušetřit peníze, zkuste využít tzv. spolujízdu! Existují různě webové stránky, kde si můžete najít někoho, kdo ve vašem termínu jede autem do dané lokality a nabízí volné místo či místa. Cesta vás tak vyjde výrazně levněji a jako bonus může být, že narazíte na zajímavé lidi!
použité mince
Po Evropě se dá levně cestovat i autobusem nebo vlakem, je třeba sledovat různé akce, například 1+1 jízdenka zdarma! Pokud chcete letět, základem je umět hledat levné letenky. Projeďte si různé webové stránky, ebooky, které radí, jak vyhledat nejlevnější letenky. Nastavte si upozornění na tyto akce na serverech prodávajících letenky, protože ty velice akční bývají hned pryč! Základem je vědět, ve které dny nakupovat, které dny jsou nejlevnější odlety, atp. Pokud plánujete cestovat například do některé z asijských zemí, je levná letenka základ, protože představuje zdaleka nejvyšší výdaj.
dobrodružství v horách
Pokud jde o ubytování, nejlevnější variantou ve městech bývají hostely, které nenabízí příliš luxusu a soukromí a jsou vhodné spíše pro mladé cestovatele. Pokud vyrážíte s rodinou, zkuste se podívat na Airbnb, kde nabízí své domy a byty přímo majitelé. Můžete zde najít opravdu skvělé ubytování za cenu, za kterou byste ho přes nějakou agenturu nesehnali!
Jestliže jste student, nejlepší variantou je vyrazit na nějaký studijní pobyt, například Erasmus. Je to jedinečná šance, kdy si můžete vybrat zemi, ve které si zkusíte několik měsíců žít. Skvělé je, že od univerzity dostáváte stipendium, které vám pravděpodobně nepokryje veškeré výdaje spojené s cestou, přesto je to stále nejlevnější varianta, jak vycestovat. Alternativou ke studijnímu pobytu je pracovní stáž, kterou můžete také absolvovat například pod programem Erasmus. Jestliže pracujete v nadnárodní firmě, možná budete mít pracovní příležitost v nějaké zahraniční pobočce!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup