Zvířata a bydlení

Pokud jste milovníkem zvířat a chcete si nějaké pořídit do domu či bytu, pořádně se rozmyslete a vězte, že zvíře není věc a bude vás potřebovat po celý svůj život. Proto je potřeba si pořízení zvířete pořádně rozmyslet a zvážit, jaké zvíře si pořídit. Určitě přihlédněte k tomu, zda budete mít zvíře doma nebo na zahradě.

výmarský ohař štěně

Pes

Pes je nejlepší přítel člověka a člověka k sobě opravdu potřebuje. Samozřejmě jsou psi, kteří mají rádi lidskou společnost a nejsou vhodní na zahradu, další psi vydrží na zahradě bez problémů bez rodiny. Pokud si chcete pořídit psa, pak si prvně rozhodněte, jaké plemeno. Do bytu se hodí spíše menší společenská plemena (Čivava, Bišonek, Yorkšír atd.), na zahradu spíše hlídači (Německý ovčák, Belgický ovčák atd.). Dle velikosti a umístění psa si vyberte místo, kde bude mít pejsek klid a soukromí. Venku to bývají především kotce a boudy, doma místo někde v klidu s pelechem, vodou a miskou na žrádlo. Psa si kupujte především z prověřených chovných stanic, nebo adoptujte z útulku.
kočka a pes na trávě

Kočka

Kočka domácí je také velice oblíbené zvíře jak do bytu, tak do domu. Pokud chcete kočku jen do bytu, pak si můžete pořídit kotě či dospělého jedince některé ze šlechtěných ras koček. Stejně jako u psa, je potřeba najít kočce místečko a pečovat o ni. Navíc je potřeba zařídit kočce píseček. Stejně jako u psa dbejte na původ kočky nebo si vezměte kočku z útulku, předejdete tak množení zvířat.
slepice na vejcích

Užitková zvířata

Užitková zvířata jsou v České republice na zahradě vcelku běžným jevem. Králíci či slepice jsou na zahradách v našich končinách oblíbeným užitkovým zvířetem, chovaným na maso či vajíčka. Pořád ale platí, že se o zvířata musíte pořádně starat, jinak se vajíček nedočkáte a navíc budete zvířata trápit. I tato zvířata potřebují mít své místo pro život, v případě slepic oplocený dvorek s kurníkem a králíky můžete dát do králíkárny, s občasným letním pobytem na trávě v ohrádce.

 Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup